תוך פגיעה חמורה בזכויות יסוד; כנופיה בלבוש אזרחי בשיתוף פעולה עם המשטרה התנפלה באכזריות על נשים וילדים וביצעה פוגרום במשרדי 'מרכז ההצלה'

פעילים שהעניקו ייעוץ וסיוע טלפוני לבני ישיבות בעמידתם מול שלטונות הצבא נעצרו * בשעה 12:30 דיון בבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם * במהלך הפשיטה נעצרו בסה"כ 6 חרדים מתוכם ילד קטן כבן 11 בלבד * כבר בשעות אחה"צ הושלם הציוד שנבזז בציוד חדש * במשרדי 'מרכז הצלה' מכריזים על פתיחת משרדים נוספים ברחבי הארץ "כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ"

תוך הפעלת אלימות קשה נגד מאות מוחים ועוברי אורח, בהם גם נשים וילדים, פרצה אתמול (ג') בשעות הצהריים, כנופיה בלבוש אזרחי בשילוב עם כוחות משטרה רבים לשני משרדים של מרכז הצלה המסייע לבחורי ישיבות לקבל פטור מהצבא, ושאחת מפעולותיו הוא קיום משמרות הסברה בסמוך ללשכות הגיוס ברחבי הארץ. ופועל גדולות ונצורות להגנת הציבור החרדי מפני ציד הנפשות ויעדי הגיוס, הממוקם ברחוב חברת ש"ס בשכונת מאה שערים בירושלים. במהלך הפשיטה נעצרו מספר מפעילי הארגון ששהו באותה שעה במשרד והעניקו ייעוץ וסיוע טלפוני לבני ישיבות בעמידתם מול שלטונות הצבא. בסה"כ 6 חרדים מתוכם ילד קטן כבן 11 בלבד.
במהלך הפשיטה החרימו השוטרים מחשבים וציוד משרדי רב, זאת מלבד מה שחיבלו בכל הנקרה בידם, תוך שהם מסבים למקום הרס ונזק רב. בארגון תקפו את הפשיטה "מדובר בניסיון נואש להשתיק ולהצר את צעדינו בכוונה לפגוע באורחות חייו של הציבור החרדי".
כזכור, בחודשים האחרונים החליטו גופי השלטון למנוע כל מאבק והתנגדות חוקית ולגיטימית נגד גזירת השמד של גיוס בני הישיבות, תוך מעצרי שווא הפחדות ועלילות כאלה ואחרות כנגד העומדים בראש המאבק נגד גזירת הגיוס.
אך למרות נסיונות המשטרה לפגוע בזכויות היסוד של העם היהודי לשמור על דתו, ולמנוע את המשך העזרה והסיוע לבני הישיבות, כבר בשעות אחה"צ הושלם הציוד שנבזז בציוד חדש, ובמקביל במשרדי מרכז הצלה הכריזו כי כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ ובעז"ה מתוכננים פתיחת משרדים נוספים ברחבי הארץ – כך נחשף ב'קו ההגנה'.

ההפגנות האזרחיות והאלימות המשטרתית

אל שכונת מאה שערים הגיעו כנופיה גדולה לובשי אזרחית, כשבאופן תקדימי חמור תוך פגיעה חמורה ברגשות התושבים אף הצטרפו לכנופיה נשים בלבוש פוגעני, וזאת במטרה לפגוע בפעילות לסיוע לבני ישיבות המעוניינים לשמור על יהדות.
תוך דקות ספורות התפשטה הידיעה החמורה והמונים החלו לנהור אל המקום כדי למחות כנגד הפשע הנורא, הסימטאות המובילות לרחוב חברת ש"ס נחסמו באמצעות פחי אשפה, ובכניסה למשרדים מחוץ לבנין התיישבו על הארץ אברכים ששילבו ידיים וחסמו את הכניסה והיציאה מהמקום. כשבמקום נשמעו זעקות מחאה שהרעידו את כל האיזור כשכל העת מצטרפים ללא הפסקה עוד ועוד מוחים למקום
המשטרה בתגובה הפעילה אלימות ברברית של המשטרה התפתחה במקום זירת קרב שכמוה לא נראתה בירושלים זמן רב. כאשר בעקבות ההתנהלות הברוטאלית של המשטרה התעופפו במקום מגוון חפצים יבשים ורטובים.

מערכת האידישע פוסט מתכבדים להציג בפניכם תיעוד אותה צילם דוד פרלמוטר

תגובה אחת

  1. ניסן הגב

    רשעים ארורים

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן