ביקורת ציבורית חוצה מגזרים בעקבות האלימות והפוגרום המשטרתי במאה שערים בתקופה האחרונה

יו"ר "החזית נגד אלימות משטרתית": "המשטרה החליטה להפוך את רחובות השכונה למערב פרוע" * הוועד נגד עינויים: "הציבור החרדי מנהל מאבק פוליטי בלתי אלים וזכויותיו מופרות ביד גסה"

כזכור ביום שלשי אחה"צ תוך אלימות קשה נגד מאות מוחים ועוברי אורח, בהם גם נשים וילדים, פשטו גורמים שלטוניים על שני משרדים של 'מרכז ההצלה – מסכנת הגיוס'. במהלך הפשיטה החרימו השוטרים מחשבים וציוד משרדי רב, זאת מלבד מה שחיבלו בכל הנקרה בידם, תוך שהם מסבים למקום הרס ונזק רב. כך גם עצרו מספר פעילים שהיו במקום והעניקו סיוע לבני ישיבות, בכך קיוו הם כי הפעילות היהודית תבוא לסיומו, אם לא במחתרת עכ"פ בגלוי.
בראיון ל'שיחה מקומית' התראיינו גורמים מארגונים לזכויות האזרח בו הם תקפו את האלימות המשטרתית.
יו"ר "החזית נגד אלימות משטרתית" דרור מזרחי מסר לשיחה מקומית כי: "התמונות הזורמות משכונת מאה שערים לאורך השבוע האחרון והתקופה האחרונה, מוכיחות לכל מי שעוד היה בו כל ספק כי המשטרה החליטה להפוך את רחובות השכונה למערב פרוע. העדויות שהתקבלו אצלנו מפעילי הארגונים, התמונות ומקטעי הוידאו מציירים תמונה מבהילה כיצד החליט השלטון לסגור חשבון עם ציבור שלם, והוא איננו בוחל בשום אמצעי לשם כך, לרבות הפעלת אלימות משולחת רסן, מעצרי שווא והחרמת חומרי פרסומיים. זאת מציאות שאמורה להטריד כל אזרח בישראל, חילונים וחרדים, ערבים ויהודים ביחד".
עו"ד נועה לוי מהוועד נגד עינויים המייצגת מספר מתלוננים חרדים שהותקפו בפשיטה על "מרכז ההצלה" במאה שערים מסרה ל'שיחה מקומית', כי – "הפשיטה המשטרתית השבוע על מרכז ההצלה החרדי היא מקרה ברור של רדיפה פוליטית. המרכז, המעניק כבר שנים סיוע וייעוץ פרה-משפטי, הותקף בכוחות משטרה גדולים ואלימים, שלא פסחו על תקיפת נשים וילדים בניסיונם לפרק את ההתנגדות לחוק הגיוס החדש. הציבור החרדי של מאה שערים מותקף מכל עבר, עם פשיטות של הצבא ופשיטות של המשטרה"
"הגעתי למאה שערים ביום רביעי לראות את דלתות המשרד המנופצות, את התמונות המראות שוטרים מפעילים אלימות קשה וישירה, ומתלוננים רבים פנו אלינו כבר בבקשה לעזרה בהגשת תלונה למח"ש. המאמינים בזכויות אדם ואזרח בישראל צריכים להרים מבטם ולראות שהציבור החרדי שונה מאוד מהפורטרט האלים שמציירת עבורו התקשורת, הוא ציבור שמנהל מאבק פוליטי בלתי אלים ושזכויותיו מופרות ביד גסה".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן