חכם שלום כהן נגד חרדים שמתפתים ונופלים לצבא: משוגעים

את הדברים אמר ראש ישיבת פורת יוסף הגאון הגדול רבי שלום כהן בדיון חירום שהתקיים בביתו לפני כשבועיים בעקבות התקנות החדשות לשלילת זכאות בני ישיבות מקבלת דיחוי; תמלול חלקי מהאסיפה פורסם בחדשות 2 בסוף השבוע האחרון * בשנים האחרונות מתנהל במגזר החרדי קמפיין המתייג את החיילים המתחזים לחרדים כ'קלי דעת'.

לפני כשבועיים עלו חכמי התורה, ראשי הישיבות הספרדיים למעונו של ראש ישיבת פורת יוסף הגאון הגדול רבי שלום כהן לדיון חירום שנמשך כשעתיים וחצי בעקבות התקנות החדשות שנועדו לצמצם כבר בשלב נוכחי את בני הישיבות הזכאים לקבלת דחוי.
במהלך הדיון העלו חכמי התורה נתונים חמורים על אלפי בחורים שנופלים מתפתים ומתגייסים לצבא. ראש הישיבה חכם שלום כהן הגיב על כך, כי הבחורים שמתפתים ללכת לצבא הם משוגעים. כך עולה מתמלול חלקי שהתפרסם בסוף השבוע האחרון בחדשות2
כזכור, במהלך השנים האחרונות מתנהל במגזר החרדי קמפיין רחב היקף המתייג את החיילים המתחזים לחרדים כ'קלי דעת' (חרד"קים).
במהלך הדיון זעק ראש ישיבת יקירי ירושלים, הגאון הגדול רבי יהודה כהן שליט"א: "שיגידו למלאך המשחית הרף! מספיק! הם שרפו את עולם התורה…"
ראש ישיבת עטרת יצחק, הגאון רבי יצחק ברכה "אני 20 שנה נמצא בישיבה, לא היה לי שום בעיה. השנה, שש בעיות עם בחורים. לא היה לי עשרים שנה לא היה לי שש בעיות עם בחורים"
אחד הפוליטיקאים שנטל חלק בגיבוש ההגבלות החדשות נגד בני הישיבות שהגיע למקום שאל את הרב: "מחילה הרב… אני רוצה להבין. אז על מי הטענה? על הצבא? על החוק? על המגייסים? על מי הטענה?". השיב ראש ישיבת יקירי ירושלים, הגאון הגדול רבי יהודה כהן שליט"א: "סליחה… זה שאלות פילוסופיות… זה שאלות כפרניות.. אני קורע את הבגדים… זה כפיה… עשרת אלפים בחורי ישיבות מגויסים… אתה שואל אותי על מי הטענה…??? הקב"ה ישאל אותך מה תגיד לי… על מי הטענה… ריבונו של עולם, למה מסרת אותנו ביד הרשעים האלה… למה השארת אותם עלינו… אין טענה על אף אחד… אתה מקבל עליך אחריות… אני עכשיו קורע את הבגדים יוצא בחוץ והולך… מה זאת אומרת על מי הטענה… עלינו הטענה. אנחנו יודעים את הדברים וכולם שותקים וממלאים פיהם מים… אף אחד לא איכפת לו מילדי ישראל… עשרת אלפים בחורי ישיבות תוך ארבע שנים גוייסו… שומו שמים…. מי נתן למשיסה יעקב וישראל לבוזזים… באים לוקחים את מיטב הילדים שלנו…. תגיד לי, אם זה היה הילד שלך גם היית שואל את השאלה הזאת??? אני את הבן שלי הייתי שואל את השאלה הזאת??? אני אומר לכם, יהיו ספרדים מסכנים תמימים, אנחנו מסרנו את הנשמה עד שהוצאנו אותם לישיבות…".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן