הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א במכתב אזהרה חמורה למתייצבים בלשכת הגיוס

הדאגה ברחבי העולם התורתי כלפי אלו המתייצבים בלשכות הגיוס, גוברת, כאשר בשעה זו בלבד נמקים עשרות חרדים בכלא הצבאי, מספר הגבוה משמעותית מכל אלו שנעצרו במשך 3 שנים לאחר שסירבו לשתף פעולה עם גיוס בני הישיבות ולהתייצב בלשכות הגיוס. במכתב מיוחד ודרמטי מזהיר הגאון הגדול שליט"א כי על אלו המתייצבים בלשכת הגיוס להיזהר שלא ליפול במלכודות * בנוסף, אלפי חרדים גוייסו בשנים האחרונות בכפייה ובפיתויים רחמנא ליצלן - "הצבא הישראלי הוא מסוכן מאוד בשביל אלו ששומרים תורה ומצוות" * כזכור דעת גדולי תורה ובראשם ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך שליט"א כי אין להתייצב כלל בלשכות הגיוס, אולם יש להציל מן הדוב ומן הברדלס ולמנוע נפילת בני ישיבות לצבא

הדאגה ברחבי העולם התורתי כלפי אלו המתייצבים בלשכות הגיוס, גוברת. כאשר היום בלבד נמקים עשרות חרדים בכלא הצבאי לאחר שהתייצבו בלשכות הגיוס כדרישת השלטונות, כשאתמול בצהריים בלבד נעצרו 2 חרדים נוספים, ובנוסף בשעת כתיבת השורות נעצר חרדי נוסף במהלך התייצבותו בלשכת הגיוס בירושלים. לשם השוואה, מספר העצורים גבוה משמעותית מבין אלו שנעצרו במשך 3 שנים לאחר שלא התייצבו בלשכות הגיוס. בנוסף לכך שאורך המעצר בכלא הצבאי גבוה יותר כלפי אלו שכן התייצבו בלשכות הגיוס, במסגרת החוק הצבאי, ולא כאן המקום לפרט. זאת מלבד אלפי חרדים שלדאבון כל לב, נפלו לצבא בכפייה או בפיתויים רחמנא ליצלן.
ראש ישיבת נר ישראל בבולטימר הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן שליט"א, שביקר בתקופה האחרונה בישראל, משגר מכתב אזהרה דרמטי וחמור במיוחד לאלו המתייצבים בלשכת הגיוס, ובו מפורטים הנחיות כדי להימנע מליפול במלכודות. ראש הישיבה, אינו מביע עמדה כי יש להתייצב בלשכת הגיוס, אלא מפרט הנחיות, כלפי "אלו שמחפשים דיחויים", וזאת על מנת להציל מן הדוב ומן הברדלס.
כזכור דעת גדולי התורה בראשות ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך שליט"א וכן דעת הבד"ץ ירושלים של העדה החרדית, כי אין להתייצב כלל בלשכת הגיוס. יצויין, כי בעצרת שהתקיימה בעשרה בטבת בירושלים, הביא ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך דברי הגדול בדורו הגאון מקוטנא, על כגון דא, זהו בכלל ייהרג ואל יעבור.
וכך כותב הגאון הגדול רבי אהרן שכטר שליט"א במכתבו (מתורגם ללשון הקודש)

חודש אב תשע"ז, לכל הבחורים הלומדים בישיבות:
הצבא הישראלי נותן דיחויים לבחורי ישיבות בגיל המתאים לגיוס בתנאי שהם שומרים על תנאים מסויימים, בשנים האחרונות הצבא מקפיד מאוד על שמירת הכללים, התוצאה מכך – אלו שמחפשים דיחויים צריכים להיזהר לציית לדברים הבאים:
א. לא להישאר אפילו יום אחד מעל הזמן שמותר להישאר בחוץ לארץ. יש כללים שונים בשביל בחורים שונים, וצריך לברר עם אנשים שיודעים לפני שעוזבים את הארץ.
ב. אם יעבוד בעבודה שבדרך כלל מקבלים עליה משכורת – אפילו יום אחד, יפסיד את מעמד בן ישיבה אפילו אם עבד בלי משכורת ( לדוגמה, בחור שעוזר לאביו בחנות שלו בבין הזמנים).
ג. צריך להיזהר ולהופיע כדי לקבל את הדיחוי במקום ובזמן שייעדו לכם במכתב שקיבלתם מהצבא. תבדוק בדואר שלכם, ואם שיניתם את הכתובת צריכים לבדוק אם הדואר אכן שלח לכתובת החדשה.
ד. חייבים הלומדים בישיבה לברר אם הישיבה מוכרת בצבא, מפני שבזמן הקרוב יש אפשרות שיעשו כללים חדשים וממילא יהיו הרבה ישיבות וכוללים שלא יופיעו ברשימת הישיבות והכוללים ׳המוכרים׳.
ה. אם אתה עובר לישיבה או כולל אחר, חייבים להביא הוכחות לצבא שעברת לישיבה או כולל אחר תוך ארבע עשרה יום. גם בזה יש אפשרות שבזמן הקרוב יתקנו עוד חוקים חדשים בזה.
ו. לא לחתום על שום מסמך בלי התייעצות עם הבקיא במקצוע. אם פקידים או קצינים או אחרים שישתדלו לשכנע או אפילו לאיים על בחורים לחתום על מסמך שמחייב בגיוס, חייבים להתייעץ עם ועד הישיבות או עם ארגון איגוד בני תורה שיכולים לעזור לכם. [כאן מציינים ראשי הישיבות את מספר הטלפון של איגוד בני התורה]
ז. חייבים להגיע ללשכת הגיוס בלבוש המתאים לבחור ישיבה. יש אפשרות שהפקיד יחליט לסרב לתת דיחוי (אף שאינו על פי חוק) לבחור שבדעתו לא נראה בעיניו כבחור ישיבה.
הצבא הישראלי (צה"ל) הוא מסוכן מאוד בשביל אלו ששומרים תורה ומצוות, בנוסף שהוא מסוכן מאוד לרוחניות של כל אחד, וזה כולל גם את נצח יהודה שהוא הנחל החרדי, שאינו חרדי. הדבר הכי חשוב שיהודי יכול לעזור לעם היהודי הוא שיהפוך את עצמו לבן תורה שלומד ושומר תורה ומצוות, וזה שייך רק בסביבה של ישיבה, אשר על כן, מה שהכי חשוב לעם היהודי הוא שתמשיך להיות בחור ישיבה!
בברכת התורה, אהרון פלדמן

למכתבו של הגאון הגדול רבי אהרן פלדמן מצטרף הגאון הגדול רבי שלמה אליהו מילר רבה של טורונטו קנדה ואב"ד בתי ההוראה בלייקווד.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן