נתונים מדאיגים חושפים: דרדור מתמשך בקרב אנרכיסטים קיצוניים הדוחקים החוצה את לימודי הקודש ומגבירים לימודי תכנים חילוניים

משרד החינוך מסרב לפרסם את הנתונים מחשש שהדבר יגיע לידיעת החרדים, מאחר ופעולות אלו נובעות במסגרת הפגיעה המתמשכת ב'פך השמך הטהור', ומחשש כי פרסום הדברים יגרום לבלימת נסיונות המשרד להחדיר מגמה זו בקרב המגזר החרדי
זרם החינוך הממלכתי לאנרכיסטים מהמגזר החרדי הוקם ב-2014 בידי שר החינוך שי פירון. כמה מהמוסדות הפועלים תחת הזרם הממ"ח פונים לחוזרים בתשובה, אך חלק ניכר פונה גם לאנרכיסטיים קיצוניים משולי המגזר החרדי המבקשות להעניק לילדיהן לימודי ליבה ברמה גבוהה, מה שנאסר על ידי גדולי התורה.
במחוז החרדי במשרד החינוך מסרבים לפרסם נתונים עדכניים על הזרם. לדברי גורם במשרד, פרסום הנתונים עלול לגרום להתקפות מצד החרדים המתריעים בשנים האחרונות כי משרד החינוך מתערב באופן בוטה בתכני הלימוד במוסדות החרדיים ופוגע ב"פך השמן הטהור".
החרדים מנהלים בשנים האחרונות קמפיין אגרסיבי נגד התערבות המשרד בחינוך החרדי, והם פועלים להביא מימון חלופי למימון המדינה כדי להפחית את השפעתה.
אולם, מנתונים שמתפרסמים ב"הארץ", עולה כי השנה ישנם כמאה גנים ולמעלה מ-40 בתי ספר בזרם החדש, עלייה מכ-30 גנים וכ-30 בתי ספר ב-2015. כ-4,500 תלמידים ילמדו השנה בבתי הספר של הממ"ח וכ-3,000 בגני הילדים, כפול מהנתונים ב-2015.
אנרכיסט קיצוני ידוע, העורך את אחד מאתרי הרכילות המנסים לפנות למגזר החרדי, שולח את ילדיו ללימוד במוסדות ממלכתיים. זהו זרם שהוקם בשנים האחרונות, והוא מנוהל על ידי המדינה. בניגוד לזרמים האחרים, הילדים לומדים שם לימודי ליבה מלאים בפיקוח מלא של משרד החינוך. – "אני רוצה שהילדים שלי ילמדו לימודי ליבה מלאים ברמה גבוהה" אומרת אשתו של מני גירא, עו"ד רבקה שוורץ מירושלים לעיתון 'הארץ'.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן