רבה של טבריה: "קרוב הדבר שאסור בהחלט לשלוח בנים ובנות לגני הילדים שבפיקוח משרד החינוך, כולל הרשתות החרדיות שאינן עומדות בפרץ"

במכתב נוקב קורא רבה של טבריה הגאון הגדול רבי אברהם דוב אויערבאך שליט"א להקמת רשת גנים על טהרת הקודש: "משרד החינוך מינה מפקחים ומפקחות העוקרים כל קודש באופן שיטתי" * "מי שעוזר לגנים החדשים שמתנהלים בטהרת הקודש של עצמאות חינוכית מציל את היהדות"

לקראה הקמתה של רשת הגנים 'גני שורק' בעיר טבריה, אשר לא יהיו כפופים בשום אופן לתכתיבי משרד החינוך ויתנהלו על טהרת הקודש. יצא המרא דאתרא הגאון הגדול רבי אברהם דוב אויערבאך שליט"א בקריאה ובקשה להורים לשלוח את ילדיהם לגנים החדשים הנפתחים בטבריה. מה שאכן הביא להצלחת הרישום ופתיחת הגנים לבנים ובנות בעיר.
במכתב מיוחד שפרסם המרא דאתרא של העיר טבריה הגאון הגדול רבי אברהם דוב אויערבאך שליט"א, הוא קורא לציבור החרדי בטבריה להצטרף לאלפי משפחות בכל רחבי הארץ, שבמסירות נפש של ההורים ומנהלי הרשתות מוקמים עשרות גני ילדים על טהרת הקודש וללא שום התערבות ממשלתית, ולפתוח גם בעיה"ק טבריה גנים על טהרת הקודש.

במכתבו כותב הגאון הגדול שליט"א: "הנני פונה לציבור שלנו, שעל כולם לדעת, כי המצב בגנים, גני התינוקות, הוא במצב שהגיעו מים עד נפש. משרד החינוך מינה מפקחים ומפקחות, מדריכים ומדריכות שבאים לפקח על צורת החינוך, והם עוקרים כל קודש בלי שום בושה ובאופן שיטתי". "הם מונעים מן הגננת ללמד בצורה פשוטה, ובאמונה תמימה על כל נושא יהודי. וכמו כן מסלפים את הדמות והצביון האמיתי של החגים. ובנוסף, מכריחים את הגננות לבוא להשתלמויות שמתנהלות ע"י משרד החינוך ועפ"י רוחם ושיגם"
הגאון הגדול רבה של עיה"ק טבריה שליט"א, קובע במכתבו: "קרוב הדבר לומר שאסור בהחלט לשלוח תינוקות, בין בנים ובין בנות, לגני הילדים אשר תחת פיקוח משרד החינוך, כולל הרשתות החרדיות אשר אינן עומדות על חומרת המצב, ואינן עומדות בפרץ ומעדיפות את השתיקה".
את מכתבו מסיים הגאון הגדול שליט"א בקריאה: "לנוכח כל זה, אנו זקוקים לפתוח גנים משלנו בלי שיתוף משרד החינוך. אנו פונים בזה לכל מי שיש לו ילדים בגיל הרך שיבוא להירשם לגנים החדשים".
כאמור, קריאתו של הגאון הגדול רבי אברהם דוב אויערבאך שליט"א המרא דאתרא בעיה"ק טבריה, הביאה אה פתיחתם של מספר כיתות גן לבנים ולבנות על טהרת הקודש עם עשרות תלמידים. בסוף השבוע האחרון אף ביקר המרא דאתרא שליט"א בגנים החדשים, כשכל ילדי הגן עוברים על פניו ומקבלים את ברכתו, כשהוא מוסיף ואומר לציבור ההורים: "מי שעוזר לגנים החדשים שמתנהלים בעצמאות חינוכית מלאה על טהרה הקודש – מציל את היהדות".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן