אחינו בני ישראל – מה היה לנו?!

מה עם עשרות מאחינו הנמקים בבתי הכלא הצבאיים? האם אין הם אחינו-בשרנו שומרי תורה ומצוות כמונו?

בטור הקודם ("אינקויזיציה 'ישראלית' בארץ הקודש") ניסינו לתאר את גודל רשעותם של אנשי השלטון הצבאיים והמשטרתיים, אשר חוטפים וגונבים אנשים לעיני השמש ומשליכים אותם למעצר, בגלל רצונם להיות יהודים ולא להשתמד בצבא הטמא. אמרנו שהם גרועים מהאינקויזיטורים בארץ ספרד, ועולים עליהם בחוצפתם ואכזריותם.

אבל בטור הנוכחי ברצוננו לצעוק אל עצמנו, כלפי פנים:

מה פשר חוסר איכפתיותנו על עשרות מאחינו הנמקים בבתי הכלא הצבאיים? האם אין הם אחינו-בשרנו שומרי תורה ומצוות כמונו?

לו שמענו על איזה שלטון בכל מקום אחר בעולם הרודף אחרי יהודים ומשליכם לכלא, האם היינו מחשים? האם לא היו נעים אמות הסיפים, האם לא היה העולם רועד ורועש?

אחים יקרים היכן אנחנו? האם חלילה שכחנו להיות נושאים בעול? האם לא אמרנו "חברים כל ישראל"? האם לא ידענו שישראל ערבים זה לזה?

מה קורה פה?

יחשוב נא כל אחד לעצמו איפה נכשלנו, מה היה לנו? האם עשרות בעלי השררה והתאווה מהמימסד שנוח להם להתבצר בהיכלי השן ולשקוע בהבלי העולם הזה, ומנהלים מסע השתקה מביש, הם מורי דרכנו ומכתיבים את חיינו?

האם נָסוֹג אָחוֹר לִבֵּנוּ, ונטו אֲשֻׁרֵינוּ מִנִּי דָרֶך? האם חלילה שָׁכַחְנוּ שֵׁם אֱלֹקֵינוּ וַנִּפְרֹשׂ כַּפֵּינוּ לְאֵל זָר? "הֲלֹא אֱלֹקִים יַחֲקָר זֹאת כִּי הוּא יֹדֵעַ תַּעֲלֻמוֹת לֵב. כִּי עָלֶיךָ הֹרַגְנוּ כָל הַיּוֹם נֶחְשַׁבְנוּ כְּצֹאן טִבְחָה" [תהלים מד].

אשריהם של אותם מאות ואלפי מוסרי הנפש המוחים בימים כבלילות, נותנים גוום למכים ולחייהם למורטים, ומסירים חרון אף מכל ישראל, יהי חלקנו עמכם.

יהודים רחמנים בני רחמנים עורו נא והתעוררו נא, והבו עצה הלום!

השארת תגובה

שתף את הידיעה

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן