בעקבות התמיכה הציבורית חסרת התקדים באסירי עולם התורה, הצבא שוקל להפסיק לעצור בני ישיבות בכלא הצבאי

בעקבות ההפגנות, מעמדי הקבלת פנים ומענקי הגבורה רשויות הצבא מתכננות לשנות דיסקט, ולנסות להפעיל לחץ שונה על המגזר החרדי, בניסיון לגייסו בכפייה * במהלך נאום חשוך אותו נשא אמש השר האחראי על גיוס החרדים א. ליברמן, הוא מציין כי הוא שוקל להפסיק עם מעצר בני הישיבות לכלא הצבאי בכדי שלא להפוך את הסרבנים לגיבורים. תוך שהוא מציין כי כל חרדי בן 18 שלא יתגייס יתקל בסנקציות "אחרי החגים הנושא הזה יכנס להילוך גבוה"

"כל מי שמגיע לגיל 18 חייב להתגייס אנחנו נדרוש גיוס לכולם גם לחרדים וגם לאחרים שאין יותר סוג א', סוג ב'. זו התפיסה שלנו ומעולם לא הסתרנו אותה. אחרי החגים הנושא הזה יכנס להילוך גבוה נלחם על העמדה שלנו, כל צעיר שמגיע לגיל 18 או לשירות צבאי או לשירות לאומי, זה לא יכול להיות אחרת. ואני מדבר גם על היהודים, גם על המוסלמים וגם על הנוצרים. אני לא מבין למה חרדי לא יכול לשרת בצבא. אם הוא לא רוצה בצבא אז בשירות לאומי. יש פה מספיק אתגרים לכולם בכל תחום".
"אני עוד פעם שומע: איך תגייס את כולם. זה לא מציאותי, כולם ילכו לבית הסוהר? עשרות אלפים לא ירצו להתגייס אז מה תעשו? אין שום כוונה להכניס לכלא אף אחד. ואם אנחנו רוצים להיות יעילים אפקטיביים ולא דוקא את הסרבנים להפוך לגיבורים, צריך לעשות את זה בחוכמה, אבני לא חייב להכניס אותם לכלא אבל אני יכול לרשום לכל אחד מהם רישום פלילי, ואני יכול לדרוש מהמדינה לא לסבסד אף אחד מהם בשום מלגה אני לא חייב לא אונברסיטה לא ישיבה ולא מכינה ולא מכלל שהיא מקבלת סרבני גיוס"

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן