"מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו" – מתקפה חריפה במגזר החרדי נגד אנרכיסטים קיצוניים מנושרי המערכת החרדית הפועלים נגד היהודים בארץ ישראל כמו המומרים בתקופת הביניים

הפובליציסט והסופר הבכיר דוד אברומוביץ בטור נוקב במגזין 'כל השבוע' של 'עיתון הפלס' - נגד פורקי העול נושרי המערכת החרדית, שנתנו יד לפגוע בעולם התורה בנסיון להחדיר אליו את הזוהמה בו הם גדלים. // הטור המלא בפנים
אילוסטרציה. אנרכיסטים קיצוניים נושרי המערכת החרדית, הפועלים ומסיתים נגד עולם התורה, ומנסים לשווק את הגיוס לצבא כלגיטימי
צילום: storyblocks
לצד שליחי השלטון, אותם אנשי מיליציה שולפי הנשק המאומנים להשליט בכוח הזרוע את מאוויי השלטון, נראו ונשמעו השבוע קלי הדעת נושרי מערכת החינוך החרדית אכולי השנאה.
חלקם באו באגרוף רשע להכות את גיבורי הרוח שלוחי עם התורה הנאמנים. בראשית המדינה היו אלו אנשי 'השומר הצעיר' שליחי השמד הידועים, שהתארגנו להכות את המפגינים החרדים. ה'שמוצניקים' נעלמו ואת מקומם מיהרו למלא בגאווה סרוחה אותם פורקי עול חבושי כיפה.
אחרים, לא הגיעו עד לאותה דיוטא נוראה, והסתפקו בהשאת עצות לשוטרים העומדים משתאים מול תעצומות הנפש של המוחים החרדים. באותה נימה אנטישמית ידועה מדור ודור הביעו את משטמתם ושאיפתם האכזרית.
זה הציע לשסות כלבים, חברו הגדיל לעשות ונאחז בעצת בלעם הרשע, עפ"ל, והיה כמובן גם האנטישמי המסורתי שכתמיד הציע 'להכות את היהודים בכיסם' ולחלק דו"חות תנועה לכל מפגין. מובן מאליו שאין אחד המצפה מהמשטרה להגינות, ולא למסווה של הגינות כאשר זה לצד זה מתבצעות חסימות כבישים של נכים הזוכים להגנה משטרתית ושל חרדים הסובלים מסאדיזם חסר גבולות. אף אחד אינו מצפה שהמשטרה תפעל בהתאם לחוק, תאפשר את הזכות הבסיסית להפגנה ותגן על המפגינים מפני עוברי אורח. דו"חות שכאלו מנוגדים כמובן לחוק, שהרי למפגין מותר להפריע לתנועה. כך מביע הוא את זכותו הלגיטימית.
מה שלא ברור הוא, מה חושבים לעצמם אותם בריונים ובריוני מילים ומקלדת. מלבד אותה הבהרה ברורה אותה הם מדגישים שוב ושוב כי אין הם נמנים עם החרדים לדבר השם. הדגשה שניכרת היטב בעובדה שהם מוכנים להניח לשלטון לנהוג ככל העולה על רוחו, עכשיו ולעולם. לא יהיו יותר גבולות. אבל מה הם חושבים כשהם מפנים את עצותיהם כלפי שלוחינו הנאמנים מוסרי הנפש?
הם הרי הגיעו על מנת להיאחז בשלשלת הדורות. הם הגיעו כדי למסור את הנפש, פשוטו כמשמעו. הם הגיעו למרות שהם יודעים היטב כי הצר הצורר חשוד הוא ברציחה, ודאי כאשר נחוש הוא להחדיר את גזירת הקנטוניסטים הנוראה. אז מה, באמת נראה לכם שסיוע אלים ימוטט את עת רוחם ? אתם באמת חושבים שקנסות, גבוהים ככל שיהיו, יעצרו את המערכה היחידה להצלת עולם התורה ? נו באמת, איפה ההיגיון?

השארת תגובה

שתף את הידיעה

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן