אמו של אסיר עולם התורה בראיון מרגש שעורר הדים רבים: "גם אם הבן שלי יצטרך לשבת עשרים שנה בכלא הוא לא יתגייס לצבא, ואני עומדת מאחוריו"

הסבא פרופ' אליעזר קפלינסקי ממומחי הלב הותיקים והידועים בישראל, אמר כי הוא מוכן לעלות לשידור ולדבר בכל מקום: "למה אי אפשר לכבד אדם שרצונו האמיתי ביותר הוא ללמוד תורה? הרי זה דבר בסיסי"

אמו של אסיר עולם התורה הבה"ח ישראל מאיר קפלינסקי נענתה בסוף השבוע האחרון לבקשת תחנת השידור הצבאית להביע את הרגשתה של אמא שבניה נאסר בשל אי התייצבותו בלשכת הגיוס.
מעצרו של בן העליה עורר התעניינות בתקשורת הכללית, בין היתר בשל העובדה שסבו וסבתו התפרסמו בין בכירי עולם הרפואה בישראל. הסבא הינו פרופ' אליעזר קפלינסקי שיחי', ממומחי הלב הותיקים והידועים, שכיהן כמנהל יחידת הלב בביה"ח שיבא, והסבתא היתה פרופ' נעמי קפלינסקי, מנהלת מחלקה פנימית באיכילוב, שנהרגה עם בנה באותה תאונת דרכים מזעזעת.
המראיין, העתונאי רזי ברקאי, אמר בפתח הראיון, כי כאשר קלט באיזו משפחה מדובר, "אז אני מחבר אותך לאנשים ממשפחתך, והראיון איתך יהיה הרבה פחות תוקפני ממה שתכננתי". על כך השיבה לו האם בנחרצות: "אתה יכול להיות תוקפני כמו שתכננת, אין לי שום בעיה עם זה, אני אענה לך על כל שאלה". המראיין ציין בתגובה: "אני רק אגיד שגם את האבא וגם את הסבא אני הכרתי היטב, משפחת קפלינסקי היקרה, והבן שלך ישראל מאיר עריק מצה"ל".
כאשר נתבקשה לספר על בנה אמרה האם: "ישראל מאיר הוא הפאר של משפחת קפלינסקי. הוא בחור חכם, הוא בחור חזק, בחור שאוהב ללמוד תורה, כמו שאבא שלו בחר מרצונו ללכת וללמוד תורה. כנראה לא כל המאזינים יודעים, אבל אתה יודע שפרופסור אליעזר קפלינסקי ופרופסור נעמי קפלינסקי הם מבכירי הרופאים בארץ וילדיהם, ואני מדברת בעיקר על בועז וגם על הבן שלי ישראל מאיר, שממשיך את דרכו של בועז, שנהרג בתאונת דרכים ואינו חי היום – בחרו בדרך התורה. והנה אנשים כמו פרופסור אליעזר ופרופסור נעמי קפלינסקי, שאלפי במדינת ישראל מכירים אותם, הם מכבדים את זה ותומכים בזה".
בדבריה סיפרה, שהסבא פרופ' אליעזר קפלינסקי, אמר לה: "אני מוכן לעלות לשידור ולדבר בכל מקום: למה אי אפשר לכבד אדם שרצונו האמיתי ביותר הוא ללמוד תורה? הרי זה דבר בסיסי".
כאשר נשאלה האם תעודד את כל בניה ללכת אף הם בדרכו של הבן שהעדיף להיאסר ולא להתייצב בלשכת הגיוס, השיבה: "חד משמעית, לא נתייצב! לא! התייצבנו עד לפני כמה שנים כמו כולם, כי באמת זה מה שנקבע גם במערכת של הצבא וגם במערכת של היהדות החרדית. כיום, שהמטרה היא, כפי שגם בג"ץ יושב וכותב, שהמטרה היא לערב את העם, שהמטרה היא לשלב אותם בחברה – אני לא מוכנה להשתלב בחברה הזו, כשהעיקרון הכי חשוב בחיים שלי זה לימוד התורה וערך לימוד התורה, כי המטרה שלהם היא לשלב".
על כך שאל המראיין: זאת אומרת שמבחינתך, אין מצב שהבן שלך לובש מדים. ואם אין ברירה הוא יקבל עוד עשרים ועוד עשרים יום? – והאם השיבה בעוז ובגאון: "גם עשרים שנה! בוודאי, אין שום מצב כזה. גם עשרים שנה. ואני עומדת מאחוריו ואני שלימה עם זה. אנשים שואלים אותי איך אני מסתדרת? ואני עונה: אין לי שום בעיה עם זה, אני שלימה עם זה והוא שלם עם זה".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן