אלפים במחאת החרדים נגד גיוס בני ישיבות: למרות התפרעויות השוטרים, המפגינים שמרו על איפוק; לפחות עשרה פצועים, מתוכם 2 באורח קשה – בן עליה נוסף הוסגר לידי המשטרה הצבאית

אלפי חרדים השתתפו היום (ב') במשך 4 שעות במחאה נגד גיוס בני הישיבות בעיר בני ברק לדרוש את כבודה של תורה ולתבוע את עלבונה מיד הקמים עליה להשפילה ולחלל כבודה, במעצר לומדיה, מכבדיה ואוהביה - בני הישיבה שנאסרו בידי שלטונות הצבא, בעוון רצונם ללמוד תורה בטהרתה. בין היתר חסמו המפגינים לתנועה את צומת גהה לכיוון פתח תקוה בשני הכיוונים והרחובות חלוצים וז'בוטינסקי פינת אבוחצירא. אלימות קלגסי המשטרה ומיליציות אזרחיות שהתעללו במפגינים לא הרתיעה את המפגינים. ורק סמוך לשעה 18:00 עת התקבלה ההוראה מטעם הרבנים על סיום ההפגנה, התקיים מעמד קבלת עולם מלכות שמים, וההפגנה הסתיימה * במהלך ההפגנה נעצרו במעצרי שווא עשרות חרדים מתוכם עריקים וקטינים, כשגם לאחר מעצרם המשיכו קלגסי המשטרה להכותם. במהלך הלילה נשארו במעצר באבו כביר 6 חרדים. * בעקבות התפרעויות השוטרים לפחות עשרה מוחים נפצעוץ מתוכם 2 במצב קשה * אחד מבני העליה שנעצרו במהלך ההפגנה הבחור החשוב יונה יוסף בן פראדל פריידי ארנטרוי ני"ו תאומו של אסיר עולם התורה בן העליה הבחור החשוב ישראל ארנטרוי ני"ו הועבר לידי המשטרה הצבאי. * נציגי המשטרה ניסו להשמיד מצלמות שתיעדו אלימות שוטרים. בתיעודים נראים גם שוטרים גונבים חפצי לבוש מהמפגינים

אתמול בשעה 14:30 בצהריים התאספו אלפי חרדים מהעיר בני ברק ומריכוזים נוספים ברחבי הארץ, במפגן מחאה אדיר שטרם נראתה כמותה בעיר. בין האלפים נראו ישישים ואנשי שיבה לצד נערים ובני תשחורת, מרביצי תורה לצד תלמידי ישיבות, אברכים הספונים בהיכלי הכוללים יחד עם יהודים יראים העסוקים בפרנסתם, כשמפי כולם נשמעת הקריאה והזעקה: "בדרך התורה נלך לקדש שם שמים"! "אסירי עולם התורה, כולנו אתכם"!
המשטרה שהתכוננה מראש בניסיון לדכות את המחאה התארגנה עם סדרי כח ענקיים שכללו קרוב לאלף שוטרים ומאות חיילי מג"ב, יחידות פרשים החמושים באלות ואמצעים שונים, ומכת"זיות של חומרי 'בואש'.
קלגסי המשטרה הרבים שצרו עוד שעה ארוכה טרם תחילת המחאה ניסו לתחום באמצעים שונים את היציאה ממקום ריכוז המוחים ליד בית הכנסת "תורה ותפילה" שברחוב החלוצים בשכונת פרדס כץ בעיר, אך האלפים הרבים שבאו מכיוונים שונים הצליחו להגיע למקום המחאה, שם נאמרו דקות ארוכות פרקי תהילים ברגש רב. בסיום אמירת פרקי התהילים, השמיע ציבור האלפים שהמשיך כל העת לזרום למקום, את קולה של היהדות החרדית כולה, כי גזירת גיוס בני הישיבות היא גזירת שמד ומוכנים אנו למסור את הנפש במאבק הנחוש נגד גזירה נוראה זו.
בעקבות המחאה האדירה, נחסם ציר ז'בוטינסקי בשני הכיוונים, כשעומסי התנועה הכבדים ניכרו בכל אזור גוש דן, והתנועה בפנייה מכביש 1 לכביש 4 כמעט נעצרה לחלוטין.

אלימות קלגסי המשטרה והמיליציות

דקות ספורות לאחר תחילת המחאה החלו מאות השוטרים וחיילי משמר הגבול להכות בפראות את אלפי המוחים, כשהם מתנהגים באכזריות נוראה שטרם נראתה כמותה, תוך שהם פוצעים רבים מהמוחים, שהועברו לטיפול בבתי החולים לאחר שאובחן כי נפגעו בצורה קשה, בשברים בגפיים ובפציעות נוספות. האלימות לא פסחה על עוברי אורח ואלו שעמדו על המדרכות. בתיעודים נראים גם השוטרים הגנבים כשהם משחיתים פרטי לבוש בכוונה תחילה, וכן שוטרים המעיפים מגבעות מעל ראשי המוחים לתוך מתחם עבודות הרכבת הקלה על מנת שלא יוכלו למוצאן.
ההשתוללות החייתית לא נבלמה גם כאשר אנשי תקשורת צילמו ותיעדו את מסע האלימות. השוטרים שברו את מצלמות אנשי התקשורת ואזרחים נוספים שתיעדו את מעשי הבריונות המשטרתית. כמו כן איפשרה המשטרה לעשרות פורעים ומיליציות אזרחיות להשתתף בפרץ הבריונות המשטרתית, ובתיעודים שונים נראים אותם גורמים מוסתים מכים בברוטאליות את ציבור המוחים וגוררים אותם באלימות על הכביש, בלא שאנשי המשטרה עוצרים בעדם.
אך למרות כל גלי האלימות, המשיך קהל האלפים את המחאה התורתית, כשמאות בני תורה ויראי ד' ממשיכים לשבת על הכביש לכל רוחבו ומזמרים בלהט שירי ערגה וכיסופין לתורה ולומדיה.

הבואש

דקות ספורות לאחר השעה ארבע אחה"צ, כשמפקדי המשטרה נכחו לראות שאלימות השוטרים והפרשים לא מצליחה לנצח את רוחם של אלפי הנאספים, הובאו למקום המחאה בזו אחר זו מספר מכת"זיות משטרתיות, שהתיזו את מי ה'בואש' לעבר הקהל, בציפיה שפעולה חריגה זו תביא לסיום המחאה.
אך כפי שאירע הן לפני כחודש והן אתמול בירושלים, גם פעולה חסרת תקדים זו לא הצליחה להביא לרפיון כלשהו בנחישותם של אלפי בני התורה שהמשיכו את מחאתם בשירת 'מים רבים לא יוכלו לכבות'. גם לאחר גלי התזה חוזרים ונשנים של מימי ה'בואש' ונוזלים מבאישים שונים, מהארסנל המשטרתי שנועד עד כה לשימוש אך ורק באזורים הפלסטינים המשיכו ההמונים במחאתם ולא נטשו את המערכה.
יצויין, כי רק בשבוע שעבר החליטו שייגצים מנושרי המערכת החרדית לנקוט בצעד בוגדני כאשר 'הודו' למפכ"ל המשטרה ולשר לביטחון פנים על השימוש במי ה'בואש' נגד היהדות החרדית. בכך נקטו אותם פוליטיקאים בצעד תקדימי מחריד של מסירה, רדיפה והתרת דם, תוך עידוד השלטון לפעול באלימות אכזרית כלפי היהודים החרדים בארץ ישראל. ההתנהלות המשטרתית הפראית שנרשמה אתמול בבני ברק נחשבת תוצר ברור של מסע השיסוי המחפיר שמנהלים אותם פוליטיקאים ודובריהם בתקשורת הפסולה.

ויחזור לתלמודו

קרוב לארבע שעות נמשכה המחאה האדירה בעיר בני ברק, כשמשטרת ישראל פועלת ללא הרף בברוטאליות מזעזעת כלפי היהדות הנאמנה, כשמנגד ניצבים בנחישות אלפי בני תורה שקידשו שם שמים במחאה כדת של תורה.
לקראת השעה שש בערב הוכרז ע"י ראשי 'הוועדה להצלת עולם התורה' כי הקהל מתבקש לקיים "ויחזור לתלמודו", כשהציבור חוזר להיכלי התורה להמשך סדרי הלימוד. יצוין, כי לבקשת מפקד משטרה בכיר שנכח במקום התבקש הציבור שלא ללכת למחות במקומות נוספים בעיר.

העצורים והפצועים

במהלך המחאה אתמול נעצרו עשרים ושלושה מציבור בני התורה, בהם מרביצי תורה ואישים נכבדים, כשחלק מהעצורים הוכו גם לאחר מעצרם, רובם שוחררו, ושאר העצורים צפויים להיות מובאים לבית המשפט בבקשה המשטרה להארכת מעצרם. אחד מבני העליה הרב יונה יוסף בן פראדל פריידי ארנטרוי ני"ו תאומו של אסיר עולם התורה בן העליה הבחור החשוב ישראל ארנטרוי ני"ו הועבר לידי המשטרה הצבאי.
כמו כן, נפצעו למעלה מעשרה מציבור היראים, שחלקם הועברו לטיפול בבתי החולים ובמרפאות באזור, ומצבם של שניים מהם הוגדר בשעות הערב כקשה. הציבור מתבקש להתפלל עבור שמואל בן דינה וראובן בן מלכה לרפואה שלמה בתושח"י.

עלילת הדם

בניגוד לעלילות הדם של המשטרה, כביכול מפגין היכה את החדש השוטרים המתפרעים, בידי נציגי 'הוועדה להצלת עולם התורה' ישנו תיעוד המוכיח כי השוטרים הם שנהגו באלימות כלפי העצור ולא להיפך.
תיעוד: דוד פרלמוטר

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן