"מחלקת חונכים לנוער – נר מרדכי": תמיכה והעצמה לנוער שאינם במסגרת לימודים, ליתן להם גב רוחני שיעזור להם להינצל מבאר שחת

חכמי התורה השתתפו אמש במעמד רב רושם במשרדי איגוד בני התורה הספרדים בהשתתפות להקדשת 'מחלקת חונכים לנוער' של 'איגוד בני התורה הספרדים' על שמו ולזכרו של הילד הטהור והיקר מרדכי בן שרה זכרונו לברכה. * המחלקה העוסקת בטיפול בבחורים שאינם במסגרת לימודים באמצעות אברכים הלומדים עמם מידי יום ונותנים להם גב רוחני שיעזור להם להינצל מבאר שחת. עד שיצליחו בסיעתא דשמייא לחזור ולחבוש את ספסלי הישיבות הקדושות.

הן ידוע לכל, דעתם של כל גדולי התורה בדבר חומר האיסור על התגייסות לצבא ואף למי שאינו במסגרת לימודים. וכפי שכבר חרט עלי גליון בדם ליבו הראשון לציון הגאון הנודע רבי עובדיה יוסף זצ"ל בגודל האיסור החמור של גיוס לצבא בכל מסגרת שהיא אף למי שאינו במסגרת לימודים וכן בחומרת איסור המסיתים והגורמים לכך שהכלילם בכלל מחטיאי הרבים רח"ל.
אמש נערך מעמד רב רושם במשרדי איגוד בני התורה הספרדים בהשתתפות ראשי ישיבות מרביצי תורה ומורי הוראה להקדשת 'מחלקת חונכים לנוער' של 'איגוד בני התורה הספרדים' על שמו ולזכרו של הילד הטהור והיקר מרדכי בן שרה זכרונו לברכה. המחלקה העוסקת בטיפול בבחורים שאינם במסגרת לימודים באמצעות אברכים הלומדים עמם מידי יום ונותנים להם גב רוחני שיעזור להם להינצל מבאר שחת. עד שיצליחו בסיעתא דשמייא לחזור ולחבוש את ספסלי הישיבות הקדושות. החל מהיום יקרא המחלקה בשם "נר מרדכי". לע"נ הילד מרדכי פנחסוב ז"ל שנפטר בקיצור ימים ושנים לאחר מחלה קשה, בן הרב אברהם פנחסוב שליט"א מראשי ומייסדי איגוד בני התורה הספרדים המעמד התקיים במלאות שלושים לפטירתו.
סמוך לשעה שבע וחצי בערב, החלו הרבנים הגאונים שליט"א להתאסף במשרד הצנוע של האיגוד, יחד עם פעילי וראשי האיגוד, תחילה הגיע למקום הסבא הגדול הגאון רבי ציון כהן שליט"א ראש ישיבת פורת יוסף קטמון מלפנים, שישב ולמד תורה במקום, וקידוש את המקום בתורתו, עד שהתאספו כל המוזמנים.
לאחר תפילת ערבית ברוב עם נערך סיום מסכת חגיגה על ידי אחד מראשי האיגוד, שהתעכב בדברים על הגמרא בסוף חגיגה שאומרת שפושעי ישראל מלאים מצוות כרימון, ומתוך דברים אלו זעק את זעקת עולם התורה, איך ניתן להפקיר בחורים חלשים ליפול לשאול תחתית? בעוד אפילו פושעי ישראל מלאים מצוות כרימון.
לאחר אמירת הקדיש נשא דברים אחד מבני המשפחה, שהזמין בסוף דבריו את הסבא הגאון הגדול רבי ציון כהן שליט"א לשאת את משאו, הגאון הגדול שליט"א, דיבר על מעלת הניסיונות, וגודל זכותו של העומד בהם,
לאחר מכן נשא דברים הגאון רבי אברהם כהן שליט"א, רב ומו"צ בירושלים עיר הקודש, על החשיבות הגדולה בעזרה וסיוע לבחורים חלשים ונחשלים.
אחריו נשא דברים הגאון הגדול רבי יעקב שכנזי שליט"א, רב שכונת בית ישראל, שהאריך בדברים אודות החובה לתת סיוע ועזרה לכל בחור ובחור, וחובת שימת הלב לרגשות של הבחורים, בדבריו ציין שהבחורים הנושרים הם לאו דווקא הבחורים החלשים, ולפעמים היצר נטפל דווקא לבחורים שנועד להם עתיד גדול.
הגאון הגדול רבי אהרן ירחי שליט"א רבה של שכונת מקור ברוך נשא דברים נוקבים בענייני השעה, בדבריו דיבר על התופעה שלא דואגים לבחורים חלשים, וזורקים אותם מהישיבה, במשך שעה ארוכה עמד בתוקף רב על כך שחובתם של הישיבות הקדושות לדאוג להצלחת כל בחור וכל יחיד ויחיד לבלתי יידח מהם נידח.
במעמד השתתפו גם: הגאון רבי ערן חבה ראש ישיבת בית הלוי. הגאון רבי חיים דוד יגן משגיח ישיבת באר התלמוד. הגאון רבי אליהו ארביב רב קהילת שבחי ירושלים רמת שלמה ירושלים
ניתן לשמוע את הדרשות בקו 'קול ממזרח' במספר טלפון 077-2-26-26-26

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן