לא חוששים מבידוד: יוזמה חדשה בקרב האסירים החרדים המסרבים ללבוש מדי אסירים מלחיצה את הצבא; נקצב דינם של אסירי עולם התורה נוספים

הבוקר שוחררו שני בני עליה נוספים מהכלא הצבאי, אחד מהם סיפר בראיון ל'קו ההגנה' כי בלילה האחרון מיעט בשינה מאחר ועליו היה לסיים את מסכת גיטין אותו קיבל על עצמו לסיים בין כותלי הכלא * הדיון של אסירי עולם התורה שהיה אמור להתקיים אתמול נדחה להיום וע"פ הדיווחים הסיבה היא מרד בתוך הצבא שהביא לעומס על בית המשפט הצבאי. * על בן העליה שמואל מנס ני"ו נקצבו 20 ימים, על בן העליה ישראל מנס ני"ו נקצבו 10 ימים. * בסך הכל עומד מספר אסירי עולם התורה בישיבת המהר"ם מרוטנבורג שבכלא הצבאי על 23 בני עליה שטרם שוחררו, מלבד עשרות חרדים נוספים שנעצרו לאחר שהתייצבו בלשכות הגיוס כדרישת השלטונות. * בצבא חוששים מהיוזמה שהחלה לצבור תאוצה לפיו האסירים לא לובשים את מדי האסירים מאחר ומספר חדרי הבידוד מוגבל.

הבוקר (ג') שוחררו מהכלא הצבאי שנים מאסירי עולם התורה בן העליה הבחור החשוב דוד וייסנשטרן ני"ו, ובן העליה הבחור החשוב יחזקאל מילצקי ני"ו שנעצרו עקב סירובם לשתף פעולה עם החוק לגיוס חרדים. בראיון ל'קו ההגנה' סיפר בן העליה מילצקי, כי מיעט בלילה האחרון בשינה, מאחר והשחרור בא אליו בהפתעה והיה עליו לסיים את מסכת גיטין אותו קיבל על עצמו ללמוד בכלא הצבאי. מילצקי שנקצב לו 40 ימי מאסר חילק את דפי המסכת לפי ימי המאסר, ורק אמש הודיעו לו ששחרורו הוקדם.
אתמול התקיים הדיון בענינו של בן העליה אסיר עולם התורה הבחור החשוב שמואל יגל ני"ו ונקצב דינו ל-20 ימי מאסר בכלא הצבאי. הדיון בענינם של שאר אסירי עולם התורה נדחה להיום, ולפי הדיווחים הסיבה היא מרד פנימי בתוך הצבא שהביא לעומס בבתי המשפט.
במהלך היום התקיים הדיון בעניינם של אסירי עולם התורה נוספים. אנקטודה מעניינת סיפר אחד מהנוכחים, כאשר עלה לדוכן 'הנאשמים', אסיר עולם התורה ישראל פרוש ני"ו המשיך בתלמודו מתוך הגמרא, אך השופטת העירה שלא מקובל לעמוד עם ספר על דוכן הנאשמים. בעקבות כך סגר בן העליה את הגמרא, ואז אמרה לו השופטת כי הוא יכול לבנתיים לשבת, ובן העליה ניצל את הזמן ופתח שוב את הגמרא, אז הגיע אחד מגורמי הצבא ולקח לו את הגמרא.
בדיונו של אסיר עולם התורה בן העליה הבחור החשוב ישראל מנס ני"ו נקצב דינו ל-10 ימי מאסר בכלא הצבאי.
במקביל, יוזמה שהחלה לצבור תאוצה בכלא הצבאי מכניסה למתח רב את בכירי הצבא, כאשר אסירי עולם התורה נוספים מסרבים ללבוש את מדי האסירים. מדי האסירים הינם מדים מנומרים כמו בצבא ארה"ב, ואסיר המסרב ללובשם נאלץ לשהות בבידוד, שם יכול הוא לשקוד על תלמודו 24/7 ללא כל מפריעים. אולם הפרובלמה מצד הצבא, היא העובדה כי מספר חדרי הבידוד העומד לרשותו מצומצם, אותו עליו לשמור גם לשאר האסירים. כשע"פ הדיווחים מלבד שלשה מאסירי עולם התורה הקודמים המסרבים ללבוש מדי אסירים, הלא הם בני העליה לדרמן, ערנטרוי ופרוש. אף אסירי עולם התורה החדשים מסרבים ללובשם, אלא שהם עדיין בשלב המעצר בתל השומר ולא הגיעו עדיין לבידוד.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן