דאגה בעולם היהודי: צה"ל החל להפעיל מינהלת מיוחדת במטרה להתיך יותר חרדים בצבא

המנהלת תהיה כפופה לראש אכ"א, ותעסוק בכל שלבי ההיתוך של הצעיר החרדי שמתפתה להגיע לצבא, כבר משלב הגעתם ללשכת הגיוס. * במסגרת המנהלת ימונו חיילים נוספים שכל תפקידם להסית ולהדיח חרדים ולפתותם להיכנס לכור ההיתוך הישראלי. * למרות צפי של גידול של 17,000 מתגייסים מקרב החילונים בכל שנה בעוד עשור באכ"א מתעקשים על המשך גיוס בני ישיבות במטרה להתיכם ולבוללם – "גם במצב של עודפי כח אדם נמשיך במהלכים לגיוס חרדים כמשימה ערכית".

בהתאם לחוק גיוס בני הישיבות המשודרג שעבר בקדנציה האחרונה בכנסת, ובמקביל להקמת 'ועדת שקד' נוספת לחקיקת חוק גיוס חרדים בהתאם להוראת בג"ץ, הפעילו בשבוע האחרון ברשויות הצבא מינהלת מיוחדת שמטרתה להגדיל את מספר החרדים המתפתים ונופלים לשורות הצבא. המינהלת תהיה כפופה לראש אכ"א.
על פי מה שנחשף בחדשות 'כאן' לפני החגים, המינהלת תעסוק בכל שלבי ההיתוך של הצעיר החרדי שמתפתה להגיע לצבא, כבר משלב הגעתם ללשכת הגיוס.
במסגרת היעד לשלב את החיילים בחברה החילונית לאחר הגיוס, יעבור כל חייל בשמונת החודשים האחרונים של הגיוס לימודי בגרות, כשעל פי נתוני הצבא, כמעט 100% מהחרדים שנפלו לצבא, יצאו לשוק העבדים במשק או לאקדמיה.
במסגרת המינהלת ימונו חיילים נוספים שכל תפקידם להסית ולהדיח חרדים ולפתותם לצבא.
במסגרת הרצון להגביר נפילת חרדים, המינהלת תגדיר את האזור שבו יפעלו החיילים החרדים, את אזור השינה שלהם, מתחם הלחימה, האוכל וכן וגם כניסה נפרדת ללשכת הגיוס ואתר נפרד בלשכת הגיוס לחרדים.

למרות שמהציבור החילוני אמורים להתגייס מידי שנה 17 אלף מתגייסים יותר ממספר המתגייסים שיש כיום מידי שנה, באכ"א מציינים כי הצורך בגיוס חרדים לצבא לא מתייתר, כיוון שמדובר במשימה ערכית "גם במצב של עודפי כח אדם נמשיך במהלכים לגיוס חרדים כמשימה ערכית". גורם צבאי באגף כח אדם אומר בעבר ל-nrg, כי אחד המטרות הנוספות בגיוס חרדים לצבא, היא שמלבד הדרדור בהיותם בצבא, גם לאחר שיעזבו את הצבא לא יחזרו לבית המדרש "חרדי שהגיע לשרת בצבא והשתכר במשכורת חודשית, כבר לא יוכל לחזור ולהסתמך על קצבאות"

בנוסף, מנתונים רשמיים של אגף כוח אדם, שפורסמו בתחילת חודש תשרי עולה כי כיום מותכים בצבא 6600 חיילים מבתים חרדים, שהתפתו ונפלו לצבא, מי בכפייה ומי בפיתויים, כאשר הגיוס השנתי עומד על 2850 נופלים. וע"פ הדיווח מלפני החגים בצבא מתכננים להגיע גם לעשרת אלפים רחמנא ליצלן.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן