שרת המשפטים: "הפגנות החרדים פוגעים בהתבוללות המגזר החרדי בקרב החילוניים"

את הדברים אמרה הבוקר שרת המשפטים בראיון לאחד מכלי התקשורת, בכך מתברר רווח נוסף לחרדים המפגינים נגד גיוס חרדים. * החזו"א: "ידינו עסוקות בבנין חומות ולהקים חיץ בין הצפיעים והצפיעות שלנו לחוצות הפרועות" ; הגר"ד לנדו: "בזמננו יש להוראה זו משנה תוקף, כל הטענות של 'הדור חלש' הינם הרס" * הגרי"ש אלישיב זיע"א: "סוד ויסוד קיומו של עולם התורה וציבור היראים הוא בחיי תורה ויראה על טהרת הקודש, מתוך התבדלות מוחלטת מכל חיי ומושגי העולם החילוני של פורקי עול תורה"

במסגרת מלחמת תרבות כוללת שנועדה לערער את היסודות הערכיים של ציבור היראים ולסדוק את חומות ההתבדלות בינו ובין החברה הישראלית. פועלים במרץ גופים ממשלתיים רשמיים, כמו גם עמותות וארגונים שונים ומשונים, לשינוי ערכים הרסני, במגזר החרדי כמובן לא שוקטים על השמרים ומנהלים מלחמת מאסף כוללת על השמירה והביצור של החומות, לבל יצליחו אותם פגעים רעים לנסות להחדיר את סחורתם המורעלת לעולם החרדי.
כעת מתברר כי גם ההפגנות נגד הגיוס מצליחות לפגוע בהתבוללות. בראיון הבוקר ל'קול חי' אמרה שרת המשפטים א' שקד כי יש תהליך של התבוללות בין המגזר החילוני והמגזר החרדי, ההפגנות של החרדים הורסים את זה.
הדברים גם מתווספים לדברים של בכירים באגף כח אדם של הצבא כי המחאות נגד עידוד גיוס חרדים, פוגעים במידה רבה בפעולות הגיוס "אי אפשר להתעלם מזה", אמר.

החזו"א: "ידינו עסוקות בבנין חומות ולהקים חיץ בין הצפיעים והצפיעות שלנו לחוצות הפרועות" ; הגר"ד לנדו: "בזמננו יש להוראה זו משנה תוקף, כל הטענות של 'הדור חלש' הינם הרס"

על חובת ההתבדלות וביצור החומות בין החרדים לדבר ה' לחוצות החילוניות, כבר כתב מרנא בעל החזון איש זיע"א באיגרתו (איגרת קיג) "ידינו עסוקות בבנין חומות ולהקים חיץ בין הצפיעים והצפיעות שלנו לחוצות הפרועות שאיות הכחש (ר"ל שממות הכפירה) וחמדת התועבות".
במכתב מראש ישיבת סלבודקא הגאון הגדול רבי דב לנדו מהזמן האחרון ציין לדברו החזו"א והדגיש כי "הם הוראה וכיוון לדורות עד ביאת משיח בב"א, ואדרבא, ככל שהזמנים מתארכים והננו נמצאים בנסיונות חדשים ומתחדשים מכל מיני כיוונים יש לדברים משנה תוקף והוראה ליתר תושייה עבורנו לעמידה בפרץ ללא כל רפיון שהוא". במכתבו אף תקף בחריפות את כל נסיונות השילוב בין החרדים לשאינם תוך נימוקיים שטותיים של 'הדור חלש' וכדומה: "כל רצון להתחבר עם העולם החיצוני תרבותו, ערכיו, מושגיו, צורת חשיבתו, שאיפותיו לסוגיהן וגישתו לכל המתרחש, מבנה שפת דיבורו וכתיבתו לכל גווניה ובעקבות זה נוסדים מוסדות "חינוך" (במרכאות) לבנים ולבנות, ועוד תוכניות כיוצא בזה, שאחת היא מטרתן, להסיר כלל האפשר את החייץ שבינינו לבינם הוא הוא הפתח לשאול תחתית, החוצות הפרועות שאיות הכחש וחמדת התועבות רח"ל. ובל יספרו לנו כל מיני סיפורים הקשורים למצבנו הקשה בתקופתנו איך לנווט את בעיות קיומנו היום יומי בדרכים חדשות כאלו וכאלו, שכולן אחת היא תוצאתן: הרס, הרס והרס, ישמרנו השם"

הגרי"ש אלישיב זיע"א: "סוד ויסוד קיומו של עולם התורה וציבור היראים הוא בחיי תורה ויראה על טהרת הקודש, מתוך התבדלות מוחלטת מכל חיי ומושגי העולם החילוני של פורקי עול תורה"

כזכור, רבינו מרן הגרי"ש אלישיב זיע"א התריע על כך במכתבו ההסטורי ממוצש"ק פרשת מקץ תשע"ב, בו כתב כי "באשר סוד ויסוד קיומו של עולם התורה וציבור היראים הוא בחיי תורה ויראה על טהרת הקודש, מתוך התבדלות מוחלטת מכל חיי ומושגי העולם החילוני של פורקי עול תורה, ועל כן יש למחות ולהזהיר מפני כל מיני מגמות מבחוץ לשלוח יד בפך השמן הטהור, שמייסדים 'מסגרות מיוחדות לחרדים' שיהיו תחת שליטתם המלאה ועל פי רוחם. ובכלל זה כל מיני מסגרות ומסלולים של שירות לאומי, אזרחי וצבאי, שתכליתן ליצור מקומות מיוחדים שמגבשים קיבוץ של חרדים הכפוף לפורקי עול, לשליטתם ולתרבותם. וכן מעודדים כל מיני מכונים ומכללות להכשרות ולימודים חיצוניים של תוארים ותעודות ושל לימודי אקדמיה וכדו', אשר יכניסו שאיפות זרות הקלוטות מבחוץ, וכידוע כמה נלחמו גדולי ישראל זצוק"ל נגד כל 'מוסד לימודים חרדי' שמיועד ללימודים כאלה, והוקיעוהו אל מחוץ למחנה. ובפרט שמודיעים בגלוי שמטרתם בכל מגמות אלו לעשות שינוי הרוח והמהות של הציבור החרדי ולפעול להחדיר כל מיני שאיפות אחרות, לאומיות ומשכיליות, אשר לא שערום אבותינו, ולעשות השתלבות והתחברות עם חיי החילוניות ועם תרבות אנשים חטאים".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן