בעקבות חילולי שבת המתגברים מטעם הממשלה, אלפים בראשות גדולי תורה השתתפו בתהלוכת מחאה בירושלים

אלפים משומרי השבת בעיר ירושלים בראשות אדמו"רים, ראשי ישיבות ורבני בד"ץ העדה החרדית, השתתפו ביום שבת קודש בתהלוכת מחאה במחאה נגד חילולי השבת המתרבים מטעם הגורמים הממשלתיים. * האלפים צעדו לאורך רחובות יחזקאל ושמואל הנביא, עד צומת בר אילן, שם השמיעו בכאב את זעקת השבת * כרגיל, נציגי המשטרה אף היכו את המפגינים החרדים "השוטרים יצאו עם אלות והתחילו להכות את המפגינים בלי אבחנה, וכל זאת בחסות השבת כאשר המפגינים ללא המצלמות איתם הם נוהגים להביא עמם להפגנות כדי לתעד אלימות משטרתית" * לקיום התהלוכה קראו גאב"ד ירושלים הגאון הגדול רבי יצחק טוביה ווייס שליט"א, הראב"ד הגאון הגדול רבי משה שטרנבוך שליט"א וחברי בד"ץ העדה החרדית

לאחר שבשבועות האחרונים מתפרסמים מדי שבוע, פרסומים על חילולי השבת המתרבים ע"י גופים ממשלתיים וחברות ציבוריות באופן מחפיר. יצאו רבני בד"ץ העדה החרדית בקריאה לכל יראי ד׳ ומקדשי השבת, לצאת בקול זעקה מול מחללי השבת. תחת הכותרת: "זעקת השבת בארץ הקודש" כותבים הרבנים שליט"א בן היתר: "כאשר למרבה החרפה התרבו מרכזי חילולי השבת קודש המוניים, יום שבת קודש מחולל בכל עיר ועיר באופן נורא ואיום. קול זעקת השבת מחייב אותנו לצאת במחאה גדולה עד מאד. לא עת לחשות ולישב בחיבוק ידיים למראה שבת קודש מחולל בראש כל חוצות ואין פוצה פה".
לאור קריאת הרבנים שליט"א התכנסו אתמול לקראת שעה 5:00 אחה"צ אלפים מבני היישוב הישן ורבים מיראי ד׳ מכל העדות והחוגים על פני כיכר השבת, על מנת לצאת לתהלוכת מחאה אדירה שתביע את כאבם של עם מקדשי שביעי לנוכח רמיסת השבת באופן נורא רח"ל.
האלפים בראשות אדמו"רים, ראשי ישיבות ורבני בד"ץ העדה החרדית צעדו מכיכר השבת לאורך רחובות יחזקאל ושמואל הנביא, עד צומת בר אילן, שם השמיעו בכאב את זעקת השבת והמחאה האדירה נגד מחלליה ומפרי בריתה
טרם צאת התהלוכה השמיע דברים נוקבים על חובת המחאה, הגאון רבי יהודא פישר שליט"א, חבר בד"ץ העדה החרדית ורב שכונת זכרון משה, אודות חובת הקהל למחות וכפי שכתבו הרבנים בקריאתם שלא יאמרו מדשתקי יראי ד׳ ניחא להו ח"ו. לאחר מכן המשיכה יצאו האלפים לתהלוכת השבת כששירת ׳ישמחו במלכותך שומרי שבת׳ בפיהם, לאורך הרחובות יחזקאל ושמואל הנביא עד לצומת בר אילן.
מול אלפי המוחים עמדו מאות שוטרים שפעם לפעם התפרצו לתוך הקהל בניסיון לפזר את המחאה, אך מקדשי השבת וכואבי חילולה המשיכו להביע את כאבם והמשיכו לזעוק את זעקת השבת. כשלאורך כל ההפגנה נקטו השוטרים ביד קשה ובאלימות קיצונית כלפי המפגינים, תוך שהם ככל הנראה מנצלים את היעדרן של המצלמות מהזירה בשל קדושת השבת. במקרה מסויים תקף שוטר מפגין תוך שהוא אומר "אני מנצל את זה שאין מצלמות".
מפגין שנכח בהפגנה סיפר למיינט ירושלים: "השוטרים יצאו עם אלות והתחילו להכות את המפגינים בלי אבחנה, וכל זאת בחסות השבת כאשר המפגינים ללא המצלמות איתם הם נוהגים להביא עמם להפגנות כדי לתעד אלימות משטרתית"
מחזה של קידוש שם שמים היה עת ליוו ההמונים את גאב"ד ירושלים הגאון הגדול רבי יצחק טוביה ווייס שליט"א מביתו לעבר צומת בר אילן שם התכנסו ההמונים ויחד זעקו את כאב השבת מליבותיהם של אלפים מכל קהילות הקודש בעיר ירושלים.
בסיום המחאה ליוו ההמונים את גאב"ד ירושלים שליט"א לביתו כששירת השבת בפיהם, בתהלוכה מרשימה שסיימה מעמד מפעים של קידוש שם שמים.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן