דיווח: מחשש לעומס על מערכת בתי המשפט, התוכנית שתאסור על דיינים להגיע למוסדות הלימוד לחתום על תצהירי דת תידחה

ע"פ הדיווח בסוף השבוע האחרון בעיתון 'העדה': בעקבות פניית עו"ד מטעם ארגון 'מרכז ההצלה' למנהל בתי המשפט בדרישה שיעמיד את לו"ז של בית המשפט במטרה לאפשר לקבוצות בנות להגיע לחתימה על תצהיר בפני שופט, ומחשש להפרת הסדר במקום, ועומס תיקים הקיים בין כה וכה על מערכת המשפט, פנה האחרון למנהל בתי הדין הרבניים שהבטיח כי יפעל בכל המישורים על מנת שיתאפשר המשך החתימה על התצהיר בבתי הדין הרבניים.

בהמשך לניסיון הרשויות להביא לגיוס בנות, במסגרתו אף שונה בשנים האחרונות החוק, כך שיאפשר לבטל את הפטור שניתן לבנות מטעמי דת, שקדו בחודשים האחרונים בוועדת חוץ ובטחון, על הוראה שתאסור על קיום יום ייעודי לחתימה על תצהיר דת בפני דיין שמגיע למוסד הלימודים, כשלטענתם, ישנם כביכול בנות שחותמות על התצהיר רק מלחץ חברתי.
ע"פ התוכנית על הבנות היה להגיע לבדם לבית הדין הרבני. מתוך מטרה שהדבר יקשה על הבנות הגרות בריחוק מבית הדין הרבני, וכדומה, לאחר את מועד הגשת התצהיר.
ע"פ הדיווח שנחשף בסוף השבוע בעיתון 'העדה', בארגון 'מרכז ההצלה' שקדו על רעיון שינסה לבלום את התוכנית, ומאחר וע"פ החוק ניתן לחתום על תצהיר הן בפני דיין והן להבדיל בפני שופט, שלח עו"ד מטעם הארגון מכתב למנהל בתי המשפט, בו דרש, כי מאחר ובתקופה הקרובה תופסק כנראה ההסדר לפי דייני הרבנות מתייצבים בסמינרים ליום הצהרות מרוכז, וכל בת תצטרך לבוא ולבקש את ה "תצהיר דת", ובהיות וישנן בנות רבות שאינן מעוניינות להופיע בביה"ד הרבני מטעמים מובנים, והם מעדיפים על פניו את "בית המשפט" בכדי לקבל את ה"תצהיר דת" משופט, נדרש להעמיד לרשותינו את לו"ז בית המשפט, ולבאר בפרוטרוט את הסבב הבירוקרטי אותו צריכים לעבור עד לקבלת התצהיר המיוחל.
לפי הדיווח, בהנהלת בתי המשפט, חששו מעומס פניות, על מערכת המשפט שקורסת בין כך תחת עומס התיקים, וכעת צפויים קבוצות בנות לפקוד את בתי המשפט, מה שגם יפריע לסדר הקיים כיום במקום.
במכתב מטעם מנהל בתי המשפט, ביקש ארכה של 45 יום, שזהו הזמן המוגבל לענות על מכתבו של עו"ד כמחוייב ע"פ תקנון החוק.
לבנתיים, התקבל במשרדי עוה"ד של 'מרכז ההצלה', מכתב מאת "מנהל בתי הדין הרבניים", בו הוא מפרט כי "מנהל בתי משפט" דיבר אתו על ענין מכתב עוה"ד של המרכז, לגבי שינוי הסטאטוס בהגשת "תצהיר דת". והצהיר כי יפעל בכל המישורים שלא לשנות את אופן קבלת ה"תצהיר דת" בסמינרים ובתי החינוך, כאשר יופיע כמקודם ויאשר את התצהיר ה"רב מטעם".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן