פרסום ראשון || מכה לפרקליטות הצבאית: בית המשפט הצבאי סירב להאריך את מעצרה של הבת החרדית שנעצרה על ידי המשטרה הצבאית; מעצרה חשף פעילות מושחתת ברשויות הגיוס נגד בנות השולחות את תצהירי הדת בדואר, ובמגזר החרדי מקווים כי היא תבלם

בית המשפט הצבאי סירב להאריך את מעצרה של הבת החרדית מצפת שנעצרה שלשום על ידי המשטרה הצבאית, ודחה את הפרקליטות הצבאית שניסתה לטעון כי התצהיר לא נשלח אליה. הציבור נקרא להמשיך להעתיר בתפילה ובתחנונים עבור ורד בת רחל * אמש קיימה העדה החרדית הפגנה בירושלים, ובמגזר החרדי הזהירו כי במידה והבת לא תשוחרר ייפתח מערכה אדירה להצלתה של בת ישראל משמד * בלשכת הגיוס מנסים לכפות בנות חרדיות להתייצב לראיון דת, ובעקבות כך מסרבים לעדכן במערכות מיטב את תצהירי הדת שנשלחים בדואר רשום, מה שהביא להנפקת פקודות מעצר נגד בנות חרדיות. במגזר החרדי מקווים כי חשיפת הנוהל הפסול של רשויות הגיוס תביא לסיומו * כזכור, גדולי וחכמי התורה פרסמו אזהרה חמורה לכל בנות ישראל כי "אין שום היתר לשום בת סמינר להופיע בשום אופן בלשכות הגיוס רק תשלחנה את התצהיר הנדרש בדואר או ע"י שליח כאשר היה כל השנים".
שלשום מעט לאחר חצות הלילה התפרצו נציגי המשטרה הצבאית למשפחת ש. מהעיר צפת, וחטפו את ביתם בת ה-20, והעבירוה למרתפי הכלא הצבאי, בניסיון לגייסה בכפייה, זאת למרות ששלחה כבר לפני שנתיים את תצהיר הדת שלה החתום בידי דיין ללשכת הגיוס.
אמש קיימה העדה החרדית הפגנות בירושלים בכביש מספר 1, ולאחמ"כ מול המטה הארצי של המשטרה במחאה נגד מעצרה של הבת החרדית. וב'מרכז ההכוונה והסיוע לבנות ישראל' הבהירו בשמם של גדולי ישראל כי במדה והבת לא תשוחרר ממעצר הציבור החרדי בכללותו יתלכד למערכה אדירה להצלתה של בת ישראל משמד.
במהלך דיון שהתקיים היום בבית הדין הצבאי, ניסו נציגי הצבא לטעון כי אכן הכינה תצהיר דת, אך שכחה לשלוח אותו לרשויות הצבא, אך טענתם נדחתה על הסף, ובית המשפט הצבאי סירב להורות על המשך מעצרה במעצר סגור, ובשלב זה שוחררה הבת לביתה. את הבת ייצג במהלך הדיונים הפרקליט הבכיר מנחם שטאובר.
מקורות מאומתים מסרו למערכת כי מזה תקופה בלשכת הגיוס מסרבים לעדכן במערכת הממוחשבת של מיטב את תצהירי הדת המגיעים אליהם בדואר רשום. כשבאחד המקרים, אף התקיים שיחת וועידה בין הבת ששלחה את התצהיר, יחידת מיטב ולשכת הגיוס, כשבעוד בלשכת הגיוס הודו כי התצהיר בידיהם, במיטב התעקשו באותה שיחה, כי הדבר לא עודכן במערכת הממוחשבת.
בפועל יוצא מההתנהגות הרשלנית והמכוונת של לשכת הגיוס הוצאו בתקופה האחרונה פקודות מעצר נגד בנות חרדיות בנות 16.5 ו-17, ששלחו את תצהיר הדת שלהם באמצעות דואר רשום, למרות שדי בכך ע"פ החוק.
העובדה כי מדובר בבנות צעירות, היא ככל הנראה הסיבה שטרם נתקלנו בגל מעצרים מסיבה זו, אך ברקע היה קיים חשש כי בהגיע הגיל יונפקו אף צווי מעצר ויתחיל גל מעצרים נרחב.
במגזר החרדי, מקווים שחשיפת הנוהל הפסול שמשתרש והולך ברשויות הצבא, יביא להפסקת ההתנכלות הפושעת נגד הבנות המשגרות א תצהיר הדת שלהם באמצעות דואר רשום, כנדרש ע"פ החוק.
מקרים אלו קשורים לנסיונות רשויות הגיוס להביא בנות חרדיות להתייצב לראיון דת, כשלשם דוגמא בסמינר מרכזי וותיק בעיר בני ברק שהביא באופן מרוכז את הטפסים ללשכת הגיוס, סירבו הללו לאשר את קבלתם. מקרה דומה אירע גם בסמינר אהל רחל בבני ברק, אולצו במקרה זה נציגי לשכת הגיוס לחתום על אישור קבלה
כזכור, גדולי וחכמי התורה פרסמו אזהרה חמורה לכל בנות ישראל כי "אין שום היתר לשום בת סמינר להופיע בשום אופן בלשכות הגיוס רק תשלחנה את התצהיר הנדרש בדואר או ע"י שליח כאשר היה כל השנים".

 

השארת תגובה

שתף את הידיעה

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן