איך להדפיס תמונה על קנבס כדי שהתוצאה תהיה מוצלחת במיוחד?

בבתים רבים, וגם במשרדים, בתי ספר ועוד ועוד מקומות ניתן לראות תמונות שהודפסו על קנבס. התמונות יכולות להיות שונות מאוד אלה מאלה, אבל יש גם מכנה משותף משמעותי: מראה מרשים שנשמר היטב במשך שנים רבות, ובפרט כשההדפסה בוצעה באופן מקצועי ע"י חברה רצינית. בעמוד זה תמצאו הכוונה שתעזור גם לכם להדפיס תמונה על קנבס כך שהתוצאה תהיה היפה ביותר האפשרית.

בחירה נכונה של ההדפסה על השוליים של הקנבס

הדגש הראשון לגבי הדפסת תמונות על קנבס הוא התייחסות לשוליים של הבד. כידוע, על-מנת להדפיס תמונה על קנבס הבד המיוחד נמתח על מסגרת מעץ. המתיחה משאירה שוליים שיש להם גם רוחב מסוים כך שהמשטח שעליו תודפס התמונה הוא בעצם תלת מימדי. ניתן לנצל את השוליים ב-3 דרכים, כולל מתיחת התמונה אל השוליים – פעולה שהופכת אותה לתלת ממדית ולכן מעניינת מאוד. האופציה השנייה היא לצבוע את השוליים בצבע מסוים, אחיד, כזה שמשלים את התמונה ומוסיף לה עוד רובד, והאפשרות השלישית היא להשאיר את שולי הקנבס לבנים – כך שמתקבלת תמונה קלאסית.

קובץ ברזולוציה גבוהה

הדגש השני הוא איכות התמונה שאותה מדפיסים. על-מנת שהתוצאה תהיה יפה באמת, הקובץ המקורי חייב להתאפיין ברזולוציה גבוהה מספיק. החדות המינימלית משתנה בהתאם למידות הקנבס, כשבאופן טבעי כשרוצים להדפיס תמונה על קנבס גדול מאוד הרזולוציה צריכה להיות גבוהה במיוחד. הדרך הטובה ביותר לוודא שהקובץ עומד ברף האיכות הנדרש היא לפנות לחברה מקצועית שמתנהלת מתוך יושרה מלאה – ולכן גם לא תדפיס תמונה שלא תצא מרשימה.

הציוד הדרוש כדי להדפיס תמונה על קנבס

דגש שלישי נוגע לאיכות הציוד. הקנבס עצמו הוא בד אידיאלי להדפסה עליו, ולא בכדי הוא שימש גם ציירים בתקופת הרנסנס. חשוב כמובן להדפיס על קנבס איכותי, וגם המדפסת עצמה צריכה להיות משוכללת כדי להעביר באופן המדויק ביותר את הקובץ המקורי. כמו כן נדרש טיפול מקצועי בקנבס בזמן המתיחה שלו על גבי יריעת העץ, והמרכיב האחרון מבחינה זו הוא הדיו – שמשפיע במידה רבה על עמידות התמונה המתקבלת.

בחירת תמונה מתאימה

ההחלטה החשובה ביותר היא כמובן איזו תמונה תודפס על גבי הקנבס. כדאי לדעת שבד זה, ודרך ההדפסה הנהוגה כיום, מובילים לתוצאות מרשימות עבור מגוון רחב מאוד של תמונות: למשל, צילומים המנציחים רגע משפחתי קסום יעברו בצורה מושלמת אל הקנבס. גם תמונות נוף, אמנות אבסטרקטית, צילומים בשחור לבן, הדפסים של בעלי חיים ובעצם מה לא – לכל תמונה יש פוטנציאל עצום להיראות מצוין על גבי הבד הלבן בעל המרקם המעט גס. בכל מקרה, כשרוצים להדפיס תמונה על קנבס המפתח העיקרי הוא התאמת היצירה הנבחרת לחלל שבו היא אמורה להיתלות, גם מבחינת הגוונים הדומיננטיים וגם מבחינת התוכן של התמונה.

 

עוד כתבות בנושא: