ביקורת מבנים

 

 

נהוג לבצע ביקורת מבנים על מנת לקבוע אם המבנים בנויים נכון, כמו גם האם צריך לתקן כל מיני אלמנטים במבנה, על מנת לפתור תרחישים בעייתיים. הביקורת מבנים נועדה להעריך את המבנה, על מנת לוודא האם הוא מתאים למטרתו. במבנה וביקורת המבנים תקינה, היא אף עשויה לשמש בתור המלצה להפיכת המבנה כראוי למגורים או לחלופין כבניין בטוח.

 

הגורמים לביצוע ביקורת מבנים –

קצרה היריעה מלהכיל את כל הגורמים לביצוע של ביקורת מבנים הנעשית על ידי חברת בדק בית מומלצת המתמחה בתחום, אבל נציג בפניכם את החשובים שבהם, כדלקמן –

  • במידה ויש ברשותכם כמה נכסים, או לחלופין כמה יחידות דיור, אתם מחויבים לבצע מפעם לפעם ביקורות בנייה, על מנת לוודא כי הם בטוחים בשביל בני האדם שדרים בהם. במידה ואין תבצעו זאת, ובדיוק כמו שקורה בחוקי מרפי, בזמן כזה או אחר תיווצר בעיה, דיירי המבנים עשויים לתבוע אתכם לדין, במידה ויוסב נזק למי מהם בעקבות תקלה שלא השכלתם לתקן אותה כשהיא התגלתה.
  • כאשר מבצעים ביקורת מבנה ניתן להבחין במצב האמתי שלו. הדבר משמעותי בעיקר באם הנכם מעוניינים לרכוש בית, ותוכלו להיות שקטים שהכול תקין בו. כמו כן, במידה ואתם רוצים למכור את הדירה. הביקורת מבנים תציג בפניכם איזה תיקונים עליכם לבצע, ותיקונם יעלה לכם את ערך הבית, משמע – תמכרו אותו בהרבה יותר כסף.
  • כאשר אתם בונים או רוכשים דירה חדשה, ביצוע של ביקורת המבנים הכרחית על מנת שתוכלו לוודא כי היא בוצעה על פי כל התקנים שנקבעו בחוק, וכי כל הבעיות תוקנו ואישרו כי הבית ראוי למגורים.

מה היתרונות של ביקורת מבנים?

יש כמה יתרונות אשר טמונים בביקורת מבנים, להלן חלק מהם –

  • כאשר רוכשים נכס מקבלן או לחלופין מיד שניה רצוי לדעת מבעוד מועד את כל הליקויים שבו, ולדאוג שהם יתוקנו לאלתר. לשם המחשה – תחשבו על רכישת מכונית, חדשה כישנה, ידע זה כוח, וככל שתנברו עמוק יותר בליקויים, כך תינצלו מהחלטה גורלית על עסקה גרועה. הביקורת מבנים תוכיח לכם את מצבה האמתי של הדירה, והיא מהווה רשת ביטחון כגורם להחלטה האם לרכוש או לאו את הבית.
  • לא כל אחד מקצועי עבור ביצוע ביקורת מבנים. עליכם למצוא בעל מקצוע עם מוניטין ללא רבב, מנוסה וותיק, בפרט שהביקורת מבנה מיועדת לקבלן הבניין, באופן כזה שעליה להיות מפורטת ומאוד מקצועית.
  • קניית נכס מקבלן איננה ענייו של מה בכך. מדובר על הוצאה כספית ניכרת. וכמובן שכולכם בוודאי מבינים כי אף אחד אינו מושלם. מכך נובע שאף הקבלן עשוי לטעות במהלך בניית המבנה, מה שמחייב אתכם לבצע את ביקורת המבנה, ולוודא כי היא איכותית הלכה למעשה, לפי כל מה שהובטח לכם מלכתחילה. באם תיתקלו בהתנגדות של הקבלן לדו"ח שהצגתם בפניו, השלב הבא הוא להגיש כנגדו תביעה משפטית.

עוד כתבות בנושא: