חותמות כיס – מי משתמש בהן ולמה הן חשובות?

יש בעלי מקצוע שיש חשיבות רבה למכתבים רשמיים או לחוות דעת שהם כותבים. כאשר אנחנו למשל מביאים חוות דעת מרופא, עורך דין נויטרון, רואה חשבון או פסיכולוג חשוב שתהיה לחוות דעת זו חותמת ייחודית אם מספר הרישיון המקצועי שלהם – כי זה מהווה תעודת הכשר לאמינות של חוות דעת זו. בשביל שבעלי מקצוע אלו יוכלו לחתום באופן רשמי על מסמכים של חוות דעת או כל מסמך מקצועי אחר יש להם חותמות כיס.

עדן חותמות – לחותמת כיס בהתאמה אישית

עדן חותמות מתמחה בייצור בהתאמה אישית של חותמת כיס לבעלי מקצוע. היתרון של החתומות של החברה הוא האיכות הגבוה שלהן. כאשר אנחנו מתחילים דרך חדשה במקצוע אליו למדנו שנים רבות – כמו למשל רפואה או עריכת דין, כדאי לנו לדאוג כבר בהתחלה לכך שתהיה לנו חותמת אישית. באמצעות החותמת נוכל לחתום על מסמכים שונים במהלך יום העבודה שלנו ונוכל להיות בטוחים שאף אחד לא יוכל להתחזות או לגנוב את הזהות המקצועית שלנו.

חותמות כיס – לרופאים

חותמות כיס חשובות ושימושיות במיוחד לרופאים. לכל רופא במדינת ישראל יש חותמת משלו שיש בה את מספר הרישיון שלו וציון של תחום המומחיות שלו ברפואה. רופא אחד לא יכול להשתמש בחותמת של רופא אחר והחותמת מהווה סימן מוסכם בין רופאים וגופים רשמיים אחרים (ביטוח לאומי, בית משפט, מס הכנסה, בתי מרקחת, צה"ל, משטרה וכל גוף רשמי אחר) שהמסמך שאדם מסוים מציד ויש עליו חתימה עם חותמת הוא אמין ואותנטי וקביל מבחינה משפטית.

חותמת כיס לעורכי דין נויטרונים

חותמת כיס היא גם ציוד מקצועי בו עורכי דין בכלל ונויטרונים באופן ספציפי עושים בה שימוש מוסכם ומשפטי – ממש כמו רופאים. כאשר עורך דין צריך להגיש חוות דעת מקצועית לבית המשפט או לאשר מבחינה חוקית מסמך מסוים (תעודת לידה, תעודה של תואר, תעודת פטירה, חוזים וכל מסמך אחר) הוא עושה זאת על ידי חתימה על המסמך בעזרת החתימה והחותמת כיס האישיים שלו.

בסופו של דבר, חשוב שנהיה מודעים לחשיבות הרבה שיש לחותמות – גם בימנו אנו. אמנם, אנחנו חיים בעולם בו המחשב והאינטרנט שולטים, אבל עדיין דברים כמו חתימה וחותמות כיס הם דברים שיש בהם שימוש רב ולא ניתן להחליף אותם. כאשר אנחנו מקבלים לידנו מסמך מסוים מרופא או עורך דין חשוב שנשים לב האם יש עליו חותמת רשמית – אם אין על המסמך חותמת רשמית זה סימן שהמסמך או לא מאושר ובעל תוקף משפטי או במקרים קיצוניים יותר שהוא מזויף. מתן יחס ומודעות לחתומות מקצועיות יכולים למנוע מאתנו ליפול במלכדות של נוכלים ומתחזים ולכן חשוב תמיד בכל מסמך שאנחנו מקבלים לחפש את החותמת הרשמית של בעל המקצוע שהנפיק את המסמך.

 

עוד כתבות בנושא: