כל מה שצריך לדעת על מסחר ביטקוין P2P

בורסות קריפטו אינן הדרך היחידה לקנות ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים. במקום זה, אתם יכולים לסחור במטבעות באמצעות שווקי P2P (עמית לעמית).

שני סוגי הפלטפורמות מציעים שירותים דומים במהותן, אך לחוויות המסחר יש הבדלים מהותיים. בורסת ביטקוין משתמשת במנוע אוטומטי כדי להשלים עסקאות קנייה ומכירה. מנגד, פלטפורמות P2P מאפשרות למשתמשים לסחור ישירות זה עם זה, באמצעות שיטת התשלום המועדפת עליהם והמטבע המקומי שלהם.

אלה היתרונות של מערכות P2P למסחר בביטקוין.

צ'אט חי

אתם יכולים לבצע צ'אט עם הצד הנגדי למסחר לפני שאתם משלימים עסקה כלשהי. תבהירו את דרישות התשלום, תעקבו אחר עסקאות מושהות או פשוט תכירו את האנשים איתם אתם סוחרים.

התאמה אישית של הצעות

בשווקי עמית לעמית, אפשר להתאים הצעות על פי מחירים, שיטות תשלום ומטבעות. כלומר, כאשר מפרסמים הצעת מסחר, היא עשויה להתאים ולהשתלם לאנשים מכל רחבי העולם, והם יודעים בדיוק מה התנאים שלה מראש.

 

בטיחות והוגנות

כמו פלטפורמות של הלוואות חברתיות בכסף מסורתי, גם המקבילות בתחום הביטקוין מציעות תנאי אבטחה גבוהים. הם מוכרחים להבטיח מסחר בטוח והוגן, וללוות את שני הצדדים בתהליך כדי לוודא ששום דבר לא משתבש.

 

שירות לקוחות

אם אחד מהצדדים בעסקה נתקל או נתקלת בבעיות, הם יכולים לבקש במהירות סיוע מצוות תמיכת הלקוחות של המערכת. שירות הלקוחות אמור להיות מסוגל לתווך בין הצדדים ולמצוא פתרונות בכל מצב.

 

אפס עמלות

בורסות קריפטו משמשות כמתווכים. כלומר, הן גובות עמלה קטנה מכל עסקאות הקריפטו שמתרחשות באמצעותן. בשוק P2P , אתם יכולים לרכוש או למכור ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים פופולריים אחרים ממשתמשים אחרים, ללא עמלות כלל.

 

חווית מסחר גלובלית

יש פלטפורמות שפונות לקהלי יעד ספציפיים, בעוד אחרות מנסות לאגד אצלן אנשים מכל העולם. חלקן תומכות בעשרות מטבעות מקומיים, מציעות שירות לקוחות בשלל שפות ומנסים לתמוך בחוויית מסחר שתחבר את קצוות העולם יחדיו.

 

אין רגולציה

לאחרונה, החלו לצוץ הגבלות רגולטוריות בתחום הקריפטו, ובפרט בבורסות קריפטו ברחבי העולם. בשווקי P2P, עסקאות מבוצעות באופן בין אנשים, מה שאומר שהמשתמשים של הפלטפורמות אינם מושפעים מההגבלות השונות.

 

עסקאות מהירות

עסקאות P2P יכולות להימשך בין 20 דקות למספר ימי עסקים, בהתאם לשיטת התשלום בה משתמשים. לרוב, המספר קרוב הרבה יותר לראשון שציינו, והעסקאות קורות בתוך דקות.

 

גמישות בסכומים

זה אולי היתרון המשמעותי ביותר של פלטפורמות Peer to Peer למסחר במטבעות קריפטו ואחרים: אפשר לצאת לדרך עם סכום נמוך מאוד.

למעשה, יש אפילו שווקים שמציעים לכם להתחיל עם כמה שקלים ספורים בלבד. מנגד, הגמישות מתבטאת גם בעובדה שאם תירצו למכור כמות ביטקוין גדולה, כנראה שלא תתקשו למצוא משתמשים שיהיו מעוניינים בעסקה.

רוצים לרכוש ביטקוין או למכור? קחו את האפשרות הזו בחשבון.

עוד כתבות בנושא: