מימון לרכב

הלוואות לרכב הן הלוואות מאובטחות אשר מסייעות ללווים לשלם עבור רכב חדש או משומש. תוכלו לקבל מימון לרכב הן בסוכניות הרכב השונות והן בבנקים. לכן חשוב לחפש את ההלוואה הטובה ביותר שתוכל לספק את שיעורי הריבית והתנאים הטובים ביותר עבורכם לקניית הרכב החדש. כיוון שהלוואות אלו מסייעות ברכישת רכב, הן מחייבות אתכם להשתמש ברכב שאתם קונים כערובה להלוואה.

לעובדת משכון הרכב יש כמובן יתרונות וחסרונות. העובדה שההלוואה שלכם מובטחת אמנם מסכנת את המכונית שלכם ומייעדת אותה להשבתה אם לא תוחזר ההלוואה, אולם מנגד ביטחונות אלו הם אלה שמסייעים לכם לקבל הלוואה נוחה יותר, בריביות ותנאים טובים יותר. מימון לרכב בדרך כלל ניתן לאחר שנקבעות הריביות וזמן ההלוואה (הנמשך כשלוש שנים בסוכנויות השונות) אך עדיין ניתן ואפשר לנהל משא ומתן על תנאים שונים בהתאם למצבכם הספציפי.

 

איך לוקחים הלוואה על רכב?

כאשר אתם כבר יודעים שתידרשו לקחת מימון לרכב החדש, כדאי שתחפשו את המקום הטוב ביותר להלוואה הנוחה ביותר. לכל סוכנות או בנק, יש מתודולוגיה משלו בעת בחינת בקשת ההלוואה, קביעת הריבית והתנאים. בדרך כלל, לציון האשראי תהיה ההשפעה הגדולה ביותר על התעריפים המוצעים. ציון אשראי מבטא את גובה השכר, עמידה בהחזרים של הלוואות אחרות ועוד. ככל שציון האשראי יהיה גבוה יותר, כך תוכלו לקבל תנאים טובים יותר, לרבות אפשרות ללקיחת הלוואה גדולה יותר או הגמשת תנאי ההחזר. בחירה בתקופת החזר ארוכה יותר תסייע להוריד את התשלומים החודשיים, גם אם במחיר של ריביות גבוהות יותר.

אם אתם מתקשים לקבל אישור למימון הרכב נסו לנקוט בצעדים הבאים:

  • שלמו מקדמה גדולה: ביצוע מקדמה גדולה יותר תוריד את התשלום החודשי שלכם ותוכל לסייע לכם לעמוד ביתר נוחות בתזרים המזומנים אשר הקצבתם לעצמכם.
  • שיקלו האם כדאי לתת למישהו אחר לקחת את ההלוואה במקומכם: אם תוכלו לגייס לעזרתכם בן משפחה אשר יוכל לקחת את ההלוואה על שמו, בעוד אתם תהיו אחראיים על ההחזר החודש, תוכלו לקבל תנאים נוחים יותר.
  • צמצמו את החוב הקיים: לפני הגשת בקשה להלוואה לרכב או כל מימון לרכב אחר, שלמו כמה שיותר חובות והימנעו מפתיחת חשבונות או חובות חדשים כמו אלה של כרטיסי אשראי.

 

מרכיבי מימון לרכב והסוגים השונים

ישנם 3 גורמים עיקריים שיש לקחת בחשבון כאשר משתמשים בהלוואה למימון רכב: סכום ההלוואה (הסכום הכולל שאתם לווים כדי לקבל את הרכב), שיעור האחוז השנתי (הידוע גם כ-APR, והוא יבטא את שיעור הריבית שתשתלמו על ההלוואה שלכם) ותקופת ההלוואה (משך הזמן שעליכם להחזיר את סכום ההלוואה). שיעורי הריבית בדרך כלל יהיו גבוהים יותר כאשר ההלוואה מיועדת לממן קניית מכונית משומשת, לעומת רכב חדש. כך או כך כדי למצוא את התעריף הטוב ביותר, תוכלו למצוא ברחבי האינטרנט מחשבוני הלוואות אוטומטיות של הבנקים השונים או סוכניות הרכב, כך שתוכלו לשחק עם הסכומים וההחזרים עד אשר תמצאו את התמהיל שיתאים לכם ביותר.

רוב האנשים חושבים על מימון לרכב כעל לקיחת הלוואה לקניית רכב, אולם ליסינג של רכב הוא עוד צורה פופולרית של מימון לרכב. כאשר אתם משכירים את הרכב, למעשה אתם משלמים רק על חלק מעלות הרכב – או במילים אחרות, אתם משלמים עבור השימוש במכונית, לא עבור המכונית עצמה. ייתכן שתצטרכו לשלם מקדמה או עמלות מיוחדות הקשורות לחכירה ופיקדון, אולם בכל מקרה התשלום החודשי עשוי להיות נמוך יותר מאשר אם הייתם קונים את אותה מכונית.

עוד כתבות בנושא: